Головна\Документи\Для вчителя української мови та літератури При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Материалы прислал Щербаков Александр Владимировичучитель начальных классов г.Донецка ОШ №46 Конспект уроку української мови в 7 класіТема: Дефіс у прислівниках. Написання прислівників разом і окремоРозробив вчитель Донецької загальноосвітньої школи №46 Щербаков Олександр Володимирович Донецьк 2007 Урок № ............ Дата................. Клас................ Тема уроку: Дефіс у прислівниках. Написання прислівників разом і окремо
Мета: Розширити уявлення про правопис прислівників; ознайомити з правилами написання прислівників через дефіс, разом, окремо; вчити користуватись словниками; розвивати в учнів мовленнєві уміння і навички, а саме: лексичні, словотвірні, правописні - орфографічні та пунктуаційні, творчу активність учнів; виховувати культуру мовлення, культуру оформлення письмових робіт. Тип уроку: урок вивчення нової інформації. Обладнання: таблиці що ілюструють правила правопису прислівників, орфографічні словники, картки для індивідуального виконання учнями Література: 1. О. М. Біляєв, М. І.Пентилюк, Л. М. Симоненкова, Т. П. Симоненкова. Українська мова: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. Закладів з рос. мовою навчання. - К.: ВД «Афон», 2004.-128 с. 2. Сучасний урок (українська мова та література): Навчально-методичний посібник для студентів філологічних факультетів (Укладачі: В.Ф.Дороз, Т.Е. Ларіна). – Бердянськ, 2005. – 82 с. 3. Олійник І.С., Іваненко В.К., Рожило Л.П., Скорик О.С. Методика викладання української мови в середній школі. – К., 1989. Перебіг уроку І. Організаційна частина 1’ Привітання, перевірка готовності до уроку. - Доброго дня! Зараз урок української мови. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. 6’ 1. Перевірка домашнього завдання. - Що було задано додому на попередньому уроці? - Як виконали вправи? Чи були труднощі під час виконання? Які саме? 2. Повторення теоретичного матеріалу. Фронтальне опитування. - Яку частину мови розглядаємо? - Яку тему з розділу вивчено на попередньому уроці? - Розкажіть правила правопису не і ні з прислівниками. - Які існують виключення? ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація. 4’ - Сьогодні на уроці ми познайомимось із особливостями правопису прислівників (разом, окремо, через дефіс). - Будемо вчитись утворювати прислівники від числівників. Умінню використовувати прислівники в усному мовленні. - Самостійно формулювати правила правопису прислівників. - Під час уроку будемо застосовувати правила правопису у тренувальних вправах. ІV. Опрацювання нового матеріалу. 25’ 1. Дефіс у прислівниках. 1.1. Правопис - Порівняйте написання прислівників у російській і українській мовах. - Які висновки можна зробити? - Пригадайте вивчене вивчене на уроках російської мови про написання дефіса у прислівниках. - Ознайомтесь з поданою таблицею. Сформулюйте правила. 1.2. Практична робота. Виконання вправ. - Відкрийте підручник на с.66, розгляньте вправу 207. - Випишіть прислівники, поясніть правопис, користуючись таблицею. - Поясніть правопис прислівників: раз у раз, рік у рік, час від часу, з дня на день, кінець кінцем, врешті-решт. 1.3. Вправи на словотвір прислівників - Утворіть префіксально-суфіксальним способом прислівники від числівників третій, четвертий, п’ятий. Приклад: Перший – по-перше. 1.4. Користуючись таблицею перепишіть текст, розкриваючи дужки. Вправа 210.
- Зробіть фонетичний розбір слова сльози 1.5. Вправа з розвитку мовлення - Складіть зв’язне усне висловлювання про написання прислівників через дефіс. 2. Написання прислівників разом і окремо. 2.1. Правопис - Перекладіть українською мовою прислівники: Влево, без вести, вокруг, сверху, снизу, справа, неудобно, постепенно, иногда, тотчас, одновременно, мимоходом. - Пригадайте правила їх написання в російській мові. - Сформулюйте правила написання прислівників разом, використовуючи таблицю. - Прислівники, які пишуться окремо, перевіряються за словником. 2.2. Робота з підручником. - Вправа 218. Випишіть з тексту прислівники і поясніть їх написання. - Поясніть правило вживання двокрапки, лапок, коми і тире при прямій мові, обґрунтування це написання. - Вправа 222 Випишіть прислівники. Поясніть правопис. - Зробити фонетичний розбір слова: напам’ять 2.3. Робота зі словником - Вправа 219. Користуючись орфографічним словником спишіть, розкриваючи дужки. - Користуючись словником синонімів складіть синонімічні ряди до прислівників: Даремно, несподівано, удавано, сміливо 2.4. Завдання з розвитку мовлення. - Опишіть відомий вам трудовий процес, уживаючи прислівники. V. Домашнє завдання. 5’ Вивчити правила Підручник, с.66 вправа 213 - Перепишіть, розкриваючи дужки, поясніть випадки вживання дефіса. Підручник, с.69 вправа 226 - Перекладіть українською мовою, порівняйте написання прислівників у російській та українській мовах. VI. Підсумок уроку 4’ - Про що нове дізналися? Які правила правопису вивчили? - Що незрозуміле було? Учні повинні знати: - Поняття «Прислівник» - Правила правопису прислівників у яких зустрічається дефіс - Правила написання прислівників разом і окремо Учні повинні вміти: - Володіти правилами правопису прислівників - Виділяти прислівники з мовного потоку - Робити фонетичний і морфологічний розбір слів - Користуватися допоміжними таблицями - Використовувати орфографічний та синонімічний словники Додаткові завдання для реалізації диференційного підходу Картки для індивідуального виконання 1. Доберіть синоніми до поданих прислівників, поясніть написання цих слів. ЗРАЗОК: Часто-густо Тишком…, гидко…, любо…, рано… 2. Утворіть від прислівників коли, де, чому, як, десь, куди нові додаванням префіксів. 3. Доберіть до поданих слів спільнокореневі прислівники, поясніть, як вони утворені. ЗРАЗОК: Скакати – вскач.
Перед, осінь, привіт, два, день, гора, відомий, різний. Конспект уроку української мови в 7 класіТема: Дефіс у прислівниках. Написання прислівників разом і окремо
-
|