Головна\Документи\Для вчителя української мови та літератури При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Урок з української мови №12. Тема: "Порядок слів у реченні"Розробку урока прислала: Тимофєєва Ірина Миколаївна(вчитель 1 категорії), вчитель української мови та літературиМакеївської загальноосвітньої школиім. маршала Сєргєєва №22 УРОК № 12 Тема. Порядок слів у реченні. Мета: навчити учнів розрізняти «нове» і «відоме» в реченні, правильно об'єднувати речення в текст; прищеплювати любов до навколишнього світу і вчити оберігати його.
Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок. Обладнання: підручник, навчальні таблиці. І той лиш пошани достоїн, Хто мову шанує свою. В.Сосюра ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Бесіда з учнями. - Які ви знаєте речення за метою висловлювання?
- Які речення називаються розповідними?
- Які речення називаються питальними?
- Які речення називаються спонукальними?
- Наведіть приклад кожного з речень.
III. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ IV.МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ V. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Як ви розумієте епіграф до нашого уроку? (можливі відповіді дітей: треба любити, шанувати рідну мову; люди поважають і розуміють тих, хто правильно і грамотно виражає свої думки). 2.Колективна робота за підручником з елементами бесіди. Вправа 104 (усно). Завдання і запитання: - Прочитати текст, визначити його тему. З чим автор порівнює світ, у якому ми живемо? Як треба ставитися до навколишнього середовища?
- Перечитати перший абзац. З'ясувати, на які слова в реченнях падає логічний наголос. В якій частині речення вони стоять?
3. Слово вчителя. У кожному реченні є найважливіше слово, на якому ми зосереджуємо увагу, тобто на нього падає логічний наголос. В усному мовленні ми виділяємо це слово інтонацією. У письмовому тексті воно, як правило, знаходиться в кінці речення. 4. Колективне виконання вправи 105 (письмово) біля дошки. У писемному повідомленні найважливіша інформація є «новим» — Н і завжди розміщується в реченні після «відомого» – В. 5.Самостійна робота за підручником. Вправа 108 (письмово). 6. Творча самостійна робота. Завдання: продовжити текст, виділити в кожному реченні «нове» і «відоме». В золоті осінні дні зібрались відлітати журавлі. По¬кружляли вони над рікою і полинули в далекі теплі краї... (взаємоперевірка робіт учнями). VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота в групах за підручником. Вправи 112 (усно), 114 (усно). 2. Робота біля дошки. Завдання: виправити допущені помилки. Записати текст правильно. Людина і природа невіддільні одне до одного, тісно взаємопов'язані. Природа — частина природи. Тому її потрібно берегти і примножувати
VII. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підручник, § 12, вправа 115.
Урок з української мови №12. Тема: "Порядок слів у реченні"Опубліковано 20.11.2010 р.
-
|