www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти лекцій для інформатики, математики, фізики, хімії, біології, геогріфії, матеріали для директора та завуча, психолога, для класного керівника, а також музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього дзвоника, Першого дзвінка, 1 вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя української мови та літератури

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Урок - гра з української літератури в 7 класі "Що? Де? Коли?"

Урок розробила та надіслала: Єліна Олена Іванівна,
учитель української мови та літератури
Макіївської загальноосвітньої школи № 62

Українська література 7 клас

Урок - гра "Що? Де? Коли?"

Мета: узагальнити і закріпити вивчений матеріал, удосконалювати навички правильно оформлювати усні висловлювання, розвивати логічне й творче мислення учнів, удосконалювати навички учнів аналізувати прозові твори, усвідомити ідею творів, виховувати в учнів доброту, уміння співчувати та співпереживати, вдячність письменникам за його чудові твори.

Тип уроку: урок-гра.

Оформлення класу:

  • 1. Посередині стіл із дзиґою.
  • 2. 12 конвертів із завданнями.
  • 3. Плакат: "Геній - це 1% натхнення і 99% потіння" Едісон.

Хід уроку

Ведучий - учитель:

-Юні друзі, сьогодні у нас незвичайний урок, урок - гра "Що? Де? Коли?". Цей урок виявить найрозумніших, ерудованих учнів, тих, хто дружить з літературою.

Команда знавців грає проти команди вчителів української мови та літератури нашої школи.

Представлення команд.

Команда знавців займає місця навколо столу.

Починаємо І раунд ( обертається дзиґа - стрілка вказує на сектор № 1)

-Запитання від учителя української мови та літератури Діани Степанівни.

Майбутня письменниця була обдарованою дівчиною. Вона прекрасно вишивала, грала на фортепіано, писала в 9 років. Через хворобу не могла відвідувати школу, тому навчалась удома. Мала великі здібності до мов. Вивчила грецьку, німецьку, французьку, польську, англійську. У 19 років написала підручник зі стародавньої історії для своїх молодших братів і сестер. Хто ця письменниця та як називається її перший вірш? (Леся Українка " Надія")

Сектор 2

Ще за життя його вважали найталановитішим письменником у всій Україні, а, може, і Європі. Він був митцем-титаном. Увесь його доробок, як вважають літературознавці, навряд чи вмістився в ста томах. Назвати ім я письменника.

Сектор 3

"Чорна скринька"

Протягом багатьох століть Україна потерпала від різних іноземних ворогів. Одного разу, вибиваючи напад ворогів, герой потрапляє в полон.
Дівчина, прагнучи визволити свого коханого, пропонує герою річ, яка давала вільний вихід із ворожого табору. Ця річ у чорній скрині. Назвати річ і назву твору.

Сектор 4

Напередодні великого зимового свята юний герой опинився в лісі, почалася заметіль. Хлопчик заблукав і був наляканий вовками. Хто цей хлопчик? Назвати твір і письменника.

Музична пуза. (Українська народна пісня у виконанні учнів або грамзапис)

5 сектор

"Синові моєму зі спадщини після мене нічого не треба. Він не буде людиною абиякою: з нього вийде або щось дуже добре, або велике ледащо; для нього спадщина по мені або нічого не значитиме, або нічого не поможе". Про якого письменника йдеться? ( Т.Г. Шевченко)

6 сектор

"Чорна скринька"

Хлопчик був справжній розбишака: там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму закадишному другові; там перекинув діжку з дощовою водою..."
За ці витівки йшли жалітися до батька хлопця, а батько жорстоко бив його ременем. Юний герой ніколи не просив пробачення і стійко переносив усі бійки. А за те, що хлопець говорив завжди правду, батько давав йому те, що лежить у чорній скриньці.
Що ж лежить у скриньці? ( Дві копійки. "Федько-халамидник")

7 сектор

Це оповідання, в якому автор неправильно тлумачить якесь явище, предмет чи події. Обов'язковою ознакою характеристики героїв є смішні риси вдачі.
Як називається цей жанр? Навести приклад. (Гумореска. "Як ми колись учились")

8 сектор

Герої оповідання хлопці - однокласники були винахідниками і мрійниками. Одного разу підслухали розмову між сільським рибалкою і колгоспним шофером, які планували поїхати до Києва разом із школярами (діти їхати на екскурсію) і привезти щось для небезпечної справи. Щоб розкрити намір рибалки і шофера, юні герої без дозволу вчительки відважились їхати в кузові під стільцями на вантажній машині. Хто ці герої? (Це герої оп. Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки" Ванько та Ява)

9 сектор

"Чорна скринька"

Події відбувалися в кінці 19 століття. Держава не піклувалася про освіту бідних дітей, тому школа була стара, занедбана. Та все ж деякі батьки віддавали своїх дітей до школи. Привів батько і юного героя. Чим пригостили учні новачка, коли він перший раз прийшов до школи? Що лежить у "чорній скриньці"? ("Грицева шкільна наука". Хлопчика пригостили крейдою)

10 сектор

Це невеликий частіше віршований твір, у якому під персонажами, якими є звірі, птахи, рослини, заховані люди, їх вчинки. У цих творах висміються людські вади, суспільні недоліки.
Як називається такий твір. Назвати письменників, які працювали в такому жанрі, навести приклади. (Це байка. Байки складали Л. Глібов, Є. Гребінка, Г. Сковорода " Щука" Л. Глібова)

11 сектор

Цей невеликий за обсягом твір уперше в українській літературі закликав народ до боротьби за волю і незалежність України. Український композитор поклав цей твір на музику. Виконується цей твір стоячи. Перекладений на багато мов світу.
Який це твір, і хто написав до нього музику? (" Заповіт" Т. Шевченка. Музику написав український композитор Гордій Гладкий)

12 сектор

Юні герої мріяли зробити якесь відкриття. Відпочиваючи влітку дізналися, що в озері хтось живе і ночами виє і зітхає. Хлопці вирішили, якщо не зловити, то хоч би сфотографувати, щоб здати фотографію в Академію наук.
І ось одного разу, коли все навколо вкрилось темрявою, хлопці побачили, що водою пливло щось надзвичайне, неймовірне і дуже доісторичне ... .
На поверхні видніла лише голова, але що та була за голова! Ось потвора повернулась до нас, і блимнули червонясто два великих ока. Між ними стирчав хижий ріг. З напіврозкритої пащі виглядали гострінні біла зуби.
(Це Митько і Сергій з оп. "Химера лісового озера" вловили велосипедиста, який хотів їх налякати)

Учитель.

-Кращий гравець нагороджується грамотою із зображенням символу мудрості "Сови".

Музична пауза (номер художньої самодіяльності)

Учитель

-Дякую за гру. До нових зустрічей.

Урок - гра з української літератури в 7 класі "Що? Де? Коли?"

Опубліковано 05.04.2009 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: . Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!