Головна\Документи\Для вчителя української мови та літератури При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Матеріали надіслала:Учитель української мовита літератури ДЗОШ № 101МОЛЧАН Владілена Володимирівна Урок розвитку мовленняПисьмовий твір-роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.ТЕМА. РЗМ. Письмовий твір роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”. МЕТА: формувати уміння й навички створення творів-роздумів на основі власного досвіду; розвивати усне мовлення; виховувати почуття гордості за приналежність до українського народу, любов і повагу до рідної мови. ТИП. РЗМ
ВИД. Урок формування умінь і навичок. Обладнання: підручник; таблиця „Типи мовлення”; портрети українських письменників; ілюстрації української символики ; фотографії міст України; магнітофон, фонограми українських пісень. Література: 1. Витоки творчості. Посібник.-Д.: Стакер, 1998.2. П.І.Лаврів. Моя земля – земля моїх батьків. РВП „Лебідь”,1995.3. Р.А.Говорун, В.Є.П’ятеренко. Одна Батьківщина, і двох не буває.- Артемівськ, 1997.ПЕРЕБІГ УРОКУ 1.Оргмомент. 2.Оголошення теми та мети уроку. -Діти, сьогодні на уроці розвитку мовлення, ми будемо навчатись писати твори-роздуми на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”. 3.Робота за темою. 1). Актуалізація опорних знань учнів. а) Згадки про історію Київської Русі. -Україна – чудовий край. Хто хоч раз побував в Україні, не годен розлучатися з нею, бо вона притягає людину, як магніт залізо. „Українське небо сміється і манить до себе. Звірини в лісах і полях так багато, що зубрів, диких коней і оленів забивають тільки для шкур. Птахів стільки, що навесні хлопці наповнюють цілі човни яйцями диких качок, гусей, журавлів і лебедів”. Так писали про Україну, давні чужинці. Україно... Матінко рідна... Народилася ти на святій землі, про яку ще колись апостол Андрій первозданний, сказав: „На цих горах засяє благодать Божа”. Його пророчі слава збулися. Держава, яка виникла на цих святих горах, Київська Русь, була однією з наймогутніших в світі. А хто пам’ятає легенду про виникнення міста Києва? (Діти розповідають легенду). б) Милування українською піснею. -Україна... Ми народилися в Україні, і нам безмежно дорога ця земля. Всю її не охопити думкою і уявою, а тим більше не розкажеш словом, вона вміщається лише в серці. А які пісні співають українці! Хто не був зачарований українською піснею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим, ніжним, сильним? Послухайте одну з них. (Звучить фонограма української пісні). в) Про українську мову. -Яка гарна та красива українська пісня. Яка мелодійна українська мова. За своєю мелодійністю українська мова займає 2 місце в світі після італійської. Мова наша українська – це золотий запас голосу душі народної, з якого виростаємо, яким живемо і завдяки якому маємо велике право і гордість іменуватися народом українським. А скільки чудових творів написано українськими письменниками Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Іваном Франком та багатьма іншими. Давайте згадаємо їх. (Діти розповідають напам’ять улюблені поезії). г) Видатні люди України.
-А скільки видатних людей народилося на Україні! У Маріуполі народився всесвітньо відомий живописець Архип Куїнджі. У Дебальцеве – поет, письменник Володимир Сосюра. У селі біля Красноармейську – композитор Сергій Прокоф’єв. У Добропіллі – письменник Микола Чернявський. - А кого з видатних українців ви пам’ятаєтє? (Діти розповідають). д) Будівельники майбутньої України. -Так, багато видатних людей народила матінка Україна. Людей, які будували, покращували рідну землю. Тепер і ви, коли подорослішаєте станете поряд з ними, щоб працювати для своєї Батьківщини. -Хтось з вас стане лікарем і буде лікувати людей. Хтось стане будівельником, щоб будувати величезні палаці. Хтось буде науковцем або винахідником,та робитиме дослідження та відкриття або відкривати нові землі. І все це ви робитиме для рідної землі, Батьківщини. А що ж треба, щоб все це сталося? (Формулюємо з учнями Правила українського вихованця.) Наприклад: 1.Бути свідомим громадянином України, гордим, що ти українець.2.Поважай і люби свій народ, свою землю, історію та культуру.3. Дорожи честю української символики.4. Шануй пам’ять предків і тих, хто впав у боротьбі за волю України.5. Люби своїх братів, сестер, поважай старших.6. Виховуй себе ввічливим, культурним, грамотним і сильним.7. Підтримуй українські звичаї і традиції своєю участю у них.8. Гідно поводь себе у громадських містах, на вулиці, не забувай, що ти представник української нації.9. Поважай культуру, звичаї і мову інших народів.10. Будь впевнений: мати і Україна – то найсвятіші слова.)2. Повторення типів мовлення по таблиці (на дошці). 3.Робота над пам’яткою при написанні творів роздумів (плакат на дошці). 4.Творче завдання. Діти розповідають, що вони напишуть у своєму творі. 5. Написання твору. 4.Підсумок уроку. а) читання 1-2 творівб) Бесіда.
-Діти, що ми з вами робили сьогодні на уроці, що сподобалося та запам’яталося? 5. Домашнє завдання Дописати твір. Урок розвитку мовленняПисьмовий твір-роздум на основі власного досвіду на тему „Україна моя, Україна, я для тебе на світі живу”.
-
|