www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя початкових класів

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Урок розвитку зв'язного мовлення у 2-му класі

Урок розвитку зв'язного мовлення надіслала: вчитель молодших класів Великобілозерської ЗОШ №3,
Великобілозерського рн, Запорізької обл., с.Велика Білозерка,
Тронь Світлана Миколаївна,
email: lana.tron@rambler.ru

Тема. Складання розповіді за власним спостереженням, опорними словами.

Мета:

  • продовжити роботу із вдосконалення уміння складати речення зі слів, зв`язної розповіді;
  • формувати вміння правильно, точно висловлювати свої думки;
  • розвивати спостережливість, образне мислення, уяву;
  • збагачувати словарний запас учнів;
  • виховувати турботливе ставлення до тварин.

Обладнання: малюнки котів, плакати, вірш у піктограмах.

ХІД УРОКУ

I.Організація класу.

Привітання гостей.

Налаштування на плідну роботу.

а)Доброго ранку, плането Земля.

Доброго ранку, школа моя!

Щастя, здоров'я всім людям бажаєм!

б)Психоформула.

Люблю я свій розум,

Увагу та пам`ять.

Працює мій мозок

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Вчителя слово

Здійсню практично.

—Мені приємно працювати з талановитими учнями. Я впевнена, що ми подаруємо один одному чудовий урок — урок творчості, натхнення, добра і радості.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. —На уроці розвитку мовлення ми будемо працювати за такою схемою: . Інсценування —робота в групах—поетична сторінка —колективне складання тексту зі слів —самостійна робота кожного учня —підсумок роботи .

2.А тему нашого уроку ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки. Слухайте уважно.

У нашої бабусі сидить дід у кожусі.

Проти печі гріється, без води вмивається.

(Кіт.)

3.Повідомлення теми і мети уроку.

--- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про тих, хто живе поруч з нами, хто приносить нам задоволення ,радість спілкування і користь — про котів. Ми будемо вчитися правильно висловлювати свої думки. А наше усне мовлення має бути чітким, зрозумілим, виразним.

ІІІ.Робота над темою.

1. Інсценування казки про кота Яроша. Дивись додаток.

Про кого розповідається в казці? Де колись давно жив кіт? Кого шукав Ярош? Чому Людина запросила кота до оселі? Чим корисний котик? А що ви вмієте добре робити для тих хто поря з вами? Чому?

2. Робота в групах.

—Зараз ви маєте можливість попрацювати в групах. Ці групи ми створили за вашим бажанням. У такому складі ви вже мали можливість працювати. Ви можете залишити свого лідера або обрати нового.

Нагадую правила роботи в групах.(Ці правила у кожної групи на робочому місці в Скарбничці для учня.)

  1. Перед початком роботи оберіть лідера.
  2. Уважно слухайте та читайте завдання.
  3. Говоріть почергово, не перебивайте один одного.
  4. Дотримуйтесь правила піднятої руки.
  5. Працюйте так, щоб не заважати іншим.

На виконання завдання групам дається 2 хвилини.

Групи мають надати нам інформацію про котів, якою вони володіють.( На робочих столах кожної групи книжечки із розповідями, казками, віршами, прислів`ями про котів; малюнки, ілюстрації тощо…)

__ Лідери груп розповідають про котика. Вчитель нагороджуєт учнів зірочками

3. Презентація ідей і складання гірлянди асоціацій.

асоціації з кішками

4. Підсумок.

—Коти — домашні тварини. Вони були приручені кілька тисяч років тому. Люди помітили їх мисливські здібності. Тепер кішка — надійний захисник наших осель від мишей та пацюків.

Коти дуже віддані господареві, охайні, спостережливі, спроможні розвивати різні навички. Приємно спостерігати за забавами та іграми котів.

Про котів складено багато казок .( Виставляти ілюстрації, книжечки …)

5. Гра «Мікрофон»

  • Які казки ви знаєте? («Пан Коцький», "Котик іпівник", «Собака та кіт», «Кому ліпше — псові чи котові».)
  • Як можна назвати ласкаво кота? (Котик, коток.)
  • А кішку? (Киця, кицька, кицюня, кішечка.)
  • А маленьких котиків? (Кошеня.)

6. А зараз я прошу вас познайомити нас з котиками, які живуть у ваших оселях. Назвіть, будь ласка, клички ваших улюбленців, що вони люблять…(Згадати правило правопису кличок тварин.)

ІV. Узагальнення та систематизація знань.

1.Робота в групах.

—Про котів народ складав не тільки казки, а й легенди, вірші, прислів'я та приказки.

За дві хвилини групи мають скласти прислів'я або приказку з окремих частин.

Кіт за пліт, а миші в танець.

Для миші кішка — звір.

Наробив, як кіт наплакав.

Покарали, як кота мишами.

Ходить, мов кицька.

Хорош, як бабин Ярош.

Кіт гуде - весілля буде.

Зліз кіт на сало та й кричить: « Мало !».

Чує кішка , де сало лежить.

Ховається , як кіт із салом.

Грається, як кіт мишею.

Кішки гризуться – мишам привілля.

2.Поетична хвилинка

—А зараз я прочитаю вам вірш про котика. Ваше завдання: вивчити його. А допоможуть вам виконати це завдання піктограми та малюнки.( Кіт, дах, місяць…).

Кіт Васько на дах вмостився,

І на місяць задивився.

Місяць з ним сьогодні грався —

То моргав, то посміхався.

V.Фізкультхвилинка.

3.Складання речень зі слів. За казкою В.Сухомлинського ( текст речень деформований)

(Була собі на світі Мишка - норушка. Вилізла вона з нірки погуляти. А за нею погнався Кіт вусатий. Мишка злякалась і втекла в нірку. Тремтить Мишка в нірці, від страху дрижить, а Кіт біля нори сидить.)

  1. Олі мама маленькій книжечку читала .
  2. Дівчинка тихо і розповідь сиділа слухала .
  3. розповідалося речі В книжечці про дивні .
  4. собі Мишка-норушка Була світі на .
  5. погуляти нірки Вилізла з .
  6. погнався А за вусатий нею Кіт.
  7. Мишка в злякалась нірку і втекла .
  8. Дрижить в нірці , від Тремтить страху Мишка .
  9. нори А сидить Кіт біля.

Домашнє завдання: Придумати продовження казки

4. Хвилина поезії. Виразне читання віршів під музичний супровід:

Киця прокидається

Киця прокидається —росами вмиваються,

лапками вмивається.Ну, а ми з сестрицею

Квіти прокидаються —вмиваємось водицею.

А. М'ястківський

Кожушок

Йшов сніжок на торжокЯк забіг у нім до хати,

Продавати кожушок.Хутро стало розтавати.

Кіт купив того кожуха,Сів Вуркотик за мішком

Загорнувсь по самі вуха,та й умився кожушком.

П. Воронько

Ніколи не хвались

Хвалився кіт, що він убрід Дніпро перебреде.

Та як пішов — і не прийшов, нема кота ніде.

І ти ніколи не хвались,

Коли не можеш — не берись.

П. Воронько

VІ.Підсумок уроку.

а) —Складання казки про Кота – Воркота.

(діти стають в коло ,передають м`ячик і говорять по одному реченню , продовжуючи думку товариша.)

б) —Мені було приємно працювати з такими здібними учнями. Ви всі — молодці! Дякую вам за урок. Що нового для себе ви дізналися на уроці?

Гра « Мікрофон»

Продовжіть фразу: «Сьогодні на уроці я...».

Назвіть три слова — асоціації з нашим уроком.

VІІ.Домашнє завдання.( Диференційовано)

  • Намалювати портрет котика — свого улюбленця.Розповідь за малюнком, планом, зразком.) Дивись додаток.
  • Придумати продовження казочки В. Сухомлинського.
  • Підібрати цікавинки про котиків.( На вибір.)

VІІІ.Оцінювання учнів.Нагородження малюнком котика.

ДОДАТОК

Інсценіровка «Як кіт Ярош друга шукав» (за О.Асемою).

Автор. Жив собі кіт. Набридло йому самому блукати по степу. І сказав він:

Кіт. Не добре без друга жити.

Автор. А тут козенятко біжить, біленьке, як хмарка, лише на лобі між ріжками чорненька цятка.

Кіт. Давай жити разом.

Козенятко. А що ти вмієш?

(Ярош сів на задні лапи, склав хвіст ковбаскою, та як занявчить...).

Козенятко {затремтіло, боязко озвалося). Котику, любий, не нявчи так, почує лисиця, живцем з'їсть.

Кіт. Ні. З таким полохливим мені не по дорозі.

Автор. Іде він далі і бачить, що лисиця на пеньку курочку їсть.

Кіт (до Лисиці). Смачного ВАМ тітонько. Я хотів би з Вами жити.

Лисиця. А що ти вмієш робити? ( Кіт нявчить)

Не капризуй. Вовк недалеко ходить.

Кіт. І ця боїться. Піду я краше до хороброго вовка.

Автор. Та виявилося, що зубастий не менш полохливий, ніж лисиця та козенятко. Як тільки кіт занявчав..

Вовк (упав на коліна перед ним і. ледве не плачучи, мовив) Благаю, залиш мене у спокої, бо як прийде мисливець, то з моїх штанів решето зробить.

Кіт. А хто т,акий мисливець?

Вовк. Це людина.

Автор. Тепер кіт Ярош вирішив твердо: якщо з ким товаришувати, то лише з людиною. Зустрів її та и каже:

Кіт. Я хочу з тобою дружити

Людина. А що ти вмієш робити?

Кіт. Нявчати!

Людина. І то добре, хоч дітей будеш розважати.

Автор. І людина прийняла гостя. Наступила ніч... Полягали всі спати, людина на печі, кіт на припічку. Та не спиться людині, бо ПОВИЛАЗИЛИ З-ПІД ПІДЛОГИ МИШІ та й давай по хаті бігати, пищати, шкребти. А тут кіт Ярош як плигне на підлогу.. Одну МИШУ за хвоста зловив, на другу лапою наступив Так усіх переловив. Людина підійшла до котика и сказала:

Людина. Справжній хазяїн, а казав ТІЛЬКИ нявчати вмієш.

Автор. З того часу кіт залишився З ЛЮДИНОЮ назавжди.

кіт

Моя киця.

План

  1. Поява у мене тварини.
  2. Її вигляд і звички.
  3. Ставлення тварини до оточуючих.
  4. Моя дружба з твариною.

кішка

Слова для довідок: шерсть, гладенька, м'якенька, подушечки, тихенько, довгі вуса

ЗРАЗОК:ПУШОК

Це був м'який, пухнастий клубочок з великими очима і рожевим носиком. Часто котик грівся на підвіконні на сонечку. Любив хлебтати молоко з блюдечка, ловити лапкою мух на вікні. А ще — гратися власним хвостиком. Коли спав, то співав пісеньку: мурр-мурр!

План

  1. На що був схожий котик?
  2. Де грівся маленький котик?
  3. Що йому подобалося робити?
  4. Коли котик співав пісеньку?

Література

  1. Державний стандарт початкової загальної освіти – К, 2000
  2. Савченко О.Я. Сучасний урок у початкових класах – К. Магістр-5, 2001
  3. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1-4 класи
  4. Шкільний тлумачний словник української мови для початкових класів// Укладачі Н. М. Бобух, М. И. Алексюк та ін. – Тернопіль Збруч, 2004
  5. В.О. Сухомлинський. Казки школи під голубим небом.
  6. Початкова школа – журнал
  7. Газети: Початкова освіта, Розкажіть онуку, Все для вчителя, БВПШ.

Урок розвитку зв'язного мовлення у 2-му класі

Опубліковано 21.11.2012 г.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!