www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя початкових класів

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» (за оповіданнями В.О.Сухомлинського)

Конспект уроку підготувала: вчитель початкових класів
Здолбунівської ЗОШ№7, Здолбунівської районної ради, Рівненської області,
Скринник Світлана Михайлівна,
email: march081975@mail.ru

Тема. Людина починається з добра (за оповіданнями В.О.Сухомлинського).

Урок позакласного читання 2 клас

Мета. Продовжувати знайомство учнів з творами В.О. Сухомлинського; формувати у дітей уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає, піклується про стареньких, добре ставиться до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення;розвивати мовлення учнів; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Матеріал до уроку. Портрет В.О. Сухолинського, збірки творів О.Сухомлинського «Чиста криниця», «Вогнегривий коник», картки-блискавки,картки зі словами , макет дерева, роздатковий матеріал, малюнки до прочитаних творів, тлумачний словник.

Хід уроку

І Організаційний момент.

Прослуховування аудіозапису вірша Оксани Забужко «Рідна мова» у виконанні професійного диктора.

ІІ. Мовна розминка.

1. Промовляння скоромовки :

Бабуся

В кіоску

Забула

Авоську.

А внучка

Ганнуся

Відразу

Гайнула —

Забуту

Авоську

Бабусі

Вернула.

2. Читання слів із карток-блискавок.

Картки-блискавки: уважність, милосердя, співчуття, правдивість, чуйність.

ІІІ. Очікування.

- Я сподіваюся, що сьогоднішній урок наш буде уроком радості, добра, творчості.

- А чого ви очікуєте від уроку ?

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слово вчителя.

-Дуже мудро говорить народ : «Роби добро –і воно повернеться до тебе. .Будеш робити зло –зло й повернеться до тебе».

- Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. І на сьогоднішньому уроці позакласного читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В.Сухомлинського. Тема нашого уроку: «Людина починається з добра»( на дошці)

- А хто ж такий В.О.Сухомлинський? Группа «Бібліотекарі» підготувала коротке повідомлення.

Розповідає учень.

Василь Олександрович Сухомлинський народився у 1918 році у селі Василівка на Кіровоградщині в бідній селянській родині. У сім'ї, крім Василя, було ще троє дітей. Усі четверо, коли виросли, стали вчителями. Василь з сімнадцяти років став учителем і залишився ним до кінця життя. Тридцять два роки він вів свій педагогічний щоденник, а потім його роздуми у щоденнику ставали книгами. Для наймолодших він написав понад 1500 казок, новел і легенд, і ми їх читаємо залюбки.

2. Представлення виставки книг В.О. Сухомлинського (група «Бібліотекарі») .

Сухомлинський В.О.Чиста криниця.

До книжки ввійшли невеликі оповідання видатного педагога і письменника В.О.Сухомлинського, про те, як діти відкривають для себе навколишній світ, про взаємовідносини між дітьми, про доброту та чуйність, а також повчальні казки про природу.

Сухомлинський В.О. Вогнегривий коник.

Ця книга – збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання розповідають читачам про неповторну красу природи, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

3.Створення «асоціативного куща»

- А що таке «добро»? З чим воно асоціюється?

Перед вами слова:

( надруковані на смужках паперу, по центру дошки слово «Добро», навколо приклеювати слова)

Уважність, ненависть ,співчуття,

злість ,байдужість, піклування,

заздрість, милосердя, жадібність,

любов, чуйність, хитрість.

Знайдіть слова, які символізують добро.

Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» - конспект сухомлинский

-В таблиці ще залишились слова. Що символізують вони?

- Яке ж значення слова «добро» за словником. ( зачитує учень)

Добро – гарні і корисні справи, які можна зробити на благо людей.

- Чи може людина сказати ,що вона вже все добре зробила ?

V. Актуалізація читацького досвіду.

1. Обговорення прочитаних творів В. Сухомлинського.

- Які твори ви прочитали готуючись до уроку?(Відповіді дітей).

Давайте обговоримо твір Сухомлинського «Добре слово»

«Добре слово» — переказує учень.

Що трапилося з Олею?

Як родичі рятували дівчинку?

Що зробила прабабуся Надія?

Що повернуло дівчинку до життя?

То в чому велика сила?(В доброму слові).

Висновок

Чому вчить нас це оповідання?( Бути уважним, турботливим до хворих, близьких, батьків; вміти співчувати).

Фізкультхвилинка

Релаксаційна вправа «Квітка доброти» (звучить спокійна класична музика)

-А зараз закрийте очі і уявіть, що у вас у руках знаходиться чарівна квітка – Квітка Доброти. Ваші руки відчують незвичайне тепло, квітка зігріває вас, ваше тіло, вашу душу. Ви протягуєте руку і розглядаєте Квітку Доброти. Уявіть собі якого вона кольору. Можливо, вона має запах. А можливо ви чуєте приємну музику, яка лине від Квітки. Подумки зберіть усю доброту від Квітки Доброти й помістіть у своєму серці. Ви відчуєте, як доброта входить у вас, як зігріває вашу душу, несе радість. Я хочу, щоб сьогодні і надалі ви відчували допомогу Квітки Доброти. І коли у вас неприємності, або погано на душі, можна собі допомогти, тим , що ми робимо зараз: уявити в руках Квітку Доброти і подумки помістити її в своєму серці.

5.Розгляд та короткий аналіз ілюстрацій до творів.

З роботами художників ви мали можливість познайомитися до уроку. Поясніть свій вибір. До якого твору намалювали ілюстрацію? Чому саме до цього твору?

6. Робота в группах.

За народним повір’ям дерево -.це символ життя, а яке життя без добра? Наше дерево ви прикрасите плодами, на яких запишете якості доброї людини.

(З кольорового паперу вирізати плоди , потім на них діти будуть писати поняття «добра». А потім цими плодами прикрасити макет дерева, можна вирізати з картону).

дуб - Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» - конспект сухомлинский- дуб

груша - Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» - конспект сухомлинскийяблоко - Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» - конспект сухомлинский

VІ. Ознайомлення з новим твором.

Сьогодні я пропоную вам знайомство ще з одним з оповіданням Сухомлинського "Красиві слова і красиве діло."

1.Робота над заголовком твору . Метод «Передбачення».

Які слова ви вважаєте «красивими» ?

Яке ж значення має слово «краса» за словником? (зачитує учень)

Краса — все добре і прекрасне, що оточує людину і викликає в неї радість.

А сьогодні ми поговоримо про красиві слова і красиві діла.

Як ви гадаєте, про що може йти мова в оповіданні «Красиві слова і красиве діло»?

2.Словникова робота.

У тексті вам зустрінуться такі слова (прочитайте слова луною) :

злива;

дужий;

негода;

пересидіти;

Поясніть порівняння:

мокрий, як хлющ;(дуже мокрий)

ллє, як з відра.(йде сильний дощ)

3.Читання твору учнями.

Читаючи твір,подумайте :

- Хто головні герої в оповіданні?

4.Виявлення первинного засвоєння змісту прочитаного.

  • То хто є головними героями у тексті?
  • Який з хлопчиків сподобався вам найбільше? Чому?
  • Чи справді добре вчинив третій хлопчик?

5. Робота в парі.

Прочитайте текст,знайдіть речення,які на вашу думку можуть бути прислів’ям.

-У яких словах оповідання висловлено головну думку?

Гарні не красиві слова, гарні красиві діла.

6. Висновок.Чому навчає це оповідання?

VІІ.Домашнє завдання.

Наступний урок позакласного читання - «Веселі вірші ».

Завдання до уроку та список літератури знайдете в куточку читача.

ІХ. Підсумок уроку

Дайте відповідь на запитання «Чи завжди ви творите добро?»

А чи готові ви розлучитися із вашим поняттям добра? Ви сьогодні гарно працювали,тому добро повертається до вас у вигляді гарних оцінок

Кожна людина може бути чарівником і для цього не потрібна чарівна паличка,достатньо сказати добре слово або зробити добре діло.

- Я всім бажаю добра.

Поверніться один до одного, візьміться за руки і побажайте чогось доброго.

- Чи справдились ваші очікування від уроку?

Мої сподівання також здійснились.

- Тож творіть добро, і воно повернеться до вас!

Конспект уроку читання у 2 класі на тему : «Людина починається з добра» (за оповіданнями В.О.Сухомлинського)

Опубліковано 10.03.2012 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!