www.uroki.net - cценарии школьных праздников, поурочные тематические календарные планы разработки открытых уроков классных часов конспекты лекций по информатике математике физике химии биологии географии для директора и завуча для психолога для классного руководителя музыка песни караоке для проведения Выпускного вечера Последнего Первого звонка 1 сентября Нового года

Главная\Документы\Для учителя математики, алгебры, геометрии

При использовании материалов этого сайта - АКТИВНАЯ ССЫЛКА и размещение баннера -ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!

Разработка урока по алгебре в 9 классе.

Розробка уроку по алгебрі у 9 классі.

Материалы прислала: Федорок Татьяна Остаповна
учитель-методист,
учитель математики СШ № 4
г. Борислав, Львовская область
tetost2007@ukr.net

Алгебра, 9  клас

Тема:  Найпростіші перетворення графіків функцій.

Практичне заняття з використанням комп’ютерної програми Chart2002, складеної Н. Яремчуком.

Мета уроку: Будуючи графіки  з використанням комп’ютерної програми, вивести основні правила побудови графіків функції у = f(x+a), y = f(x)+a, y = – f(x),

 y = f(), y =   графіка функції y=f(x).

Основна частина уроку.

Відкривши вікно програми, учні ознайомлюються з її основними функціями, можливостями зміни кольору графіка, кроку та одиничного відрізка.

Після цього вчитель наводить правила  запису формул функцій у програмі

( англійською мовою, з використанням символів *, ^,  / , abs для позначення модуля, sqrt для позначення квадратного кореня та інших).

В одній системі координат різними кольорами учні будують графіки функцій         у = х2,  у = х2+2,   у = х2–2,   у = х2–3,  у = х2+1 та роблять висновок, що графік функції  y= f(x) + a може бути одержаний із графіка функції y= f(x) шляхом паралельного перенесення його вздовж осі ОУ на  одиниць вгору, якщо а > 0 і вниз, якщо а < 0 . Висновок учні записують в зошиті.

Далі, очистивши вікно програми , учні  знову в одній системі  координат будують графіки функцій  у = х2, у = (х–2)2, у = (х+2)2, у =(х–3)2, у = (х+1)2, та роблять висновок, що графік функції  y= f(x + a) може бути одержаний із графіка функції y= f(x) шляхом паралельного перенесення його вздовж осі ОХ на  одиниць вліво, якщо а > 0 і вправо, якщо а < 0 . Висновок учні записують в зошиті.

На наступному етапі уроку вчитель пропонує учням побудувати в зошитах, використовуючи шаблон параболи у = х2, графіки  функцій  у = (х+3)2, у = х2–1 та

у = (х+2)2 +1, у = (х–1)2 –2.

         Продовженням практичної роботи  є  побудова графіка функції у = х2–2х + 3 . Виконавши  виділення повного квадрата ( із записами на дошці і в зошитах), учні приводять цю формулу  до виду  у = (х-1)2+2 та, за допомогою шаблона параболи

 у = х2,  за правилами перетворень будують цей графік у себе в зошитах. Після чого перевіряють правильність побудови за допомогою програми  Chart2002  та , змінивши колір лінії, в тій самій системі координат будують графік функції

у = х2 –2  +3 . Разом з учнями вчитель робить висновок, що для побудови графіка  функції y=f()  слід відкинути частину графіка y= f(x), яка відповідає від’ємним значенням змінної х і виконати симетрію відносно осі Оу тієї частини графіка, що відповідає додатним значенням змінної х.

Аналогічно, виконуючи на екрані комп’ютера побудови графіків функцій 

у =, у = , у =, у =  , учні роблять висновок ,  що графік функції  у =  можна отримати із графіка функції у = f(х) , якщо виконаємо симетрію відносно осі ОХ тієї частини графіка функції у = f(х) , що міститься під цією віссю.

На заключному етапі уроку учні опрацьовують в групах способи побудови графіків функцій у = , у = , у = та у = . Представник кожної із груп ( не обов’язково консультант) розповідає, як побудувати один із  графіків. Учні будують ці графіки на екрані комп’ютера. Для роботи вдома учням пропонується вивчити сформульовані правила побудови графіків за допомогою геометричних перетворень і виконати побудови графіків у =, у = , у =  на основі графіка у = х2, та   у =  , у =  на основі графіка функції у = .

Разработка урока по алгебре в 9 классе.

Розробка уроку по алгебрі у 9 классі.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Некоторые файлы (разработки уроков, сценарии, поурочные планы) и информация, находящиеся на данном сайте, были найдены в сети ИНТЕРНЕТ, как свободно распространяемые, присланы пользователями сайта или найдены в альтернативных источниках, также использованы собственные материалы. Автор сайта не претендует на авторство ВСЕХ материалов. Если Вы являетесь правообладателем сценария, разработки урока, классного часа или другой информации, и условия на которых она представлена на данном ресурсе, не соответствуют действительности, просьба немедленно сообщить с целью устранения правонарушения по адресу : . Карта сайта - www.uroki.net При использовании материалов сайта - размещение баннера и активной ссылки -ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!