www.uroki.net - cценарии школьных праздников, поурочные тематические календарные планы разработки открытых уроков классных часов конспекты лекций по информатике математике физике химии биологии географии для директора и завуча для психолога для классного руководителя музыка песни караоке для проведения Выпускного вечера Последнего Первого звонка 1 сентября Нового года

Главная\Документы\Для учителя информатики

При использовании материалов этого сайта - АКТИВНАЯ ССЫЛКА и размещение баннера -ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!

Урок-гра «Інтелектуальне казіно» на тему: «Використання формул і функцій при роботі з таблицями»

Підготувала розробку урока-гри: Шевчун Т.Є.,
підготувала заступник директора з НВР,ЗОШ ІІІІ ступеня №5 міста Ніжина,
email: zosh5nizhyn@yandex.ru

ТЕМА: Використання формул і функцій при роботі з таблицями.

МЕТА:

  • систематизувати знання учнів про використання формул і функцій;
  • продовжувати формувати навички і вміння учнів використовувати формули і функції в ЕТ;
  • розвивати пізнавальний інтерес, творче ставлення до навчання;
  • виховувати культуру спілкування в колективі.

Обладнання:

  • комп’ютери;
  • картки із завданнями;
  • фішки для ставок.

ХІД ГРИ

Ви дуже розумні, логічні, практичні?

Комп’ютер для вас!

Тут розумники звичні!

Пограємо в ігри, про щось помудруємо.

Не зволікайте! Не пошкодуєте!

Сьогодні я вас вітаю в «Інтелектуальному казіно». Наше казіно, це те місце, де кожний, хто розумний і сміливий, може заробити бали своїм власним розумом. Наша гра присвячена Електронним таблицям, а тому у грі вас чекають питання і завдання, пов’язані з цією темою.

Давайте домовимось, що відповідає на питання або виконує завдання тільки той, хто зробить свою ставку.

Відповідаєте правильно – ваші бали, неправильно – мінус бали.

Отже, розпочинаємо гру.

Завдання І туру нескладні, а значить сміливіше робіть свої ставки, ризикуйте та вигравайте!

Питання І туру. СТАВКА – 1 БАЛ.

  1. Які типи даних може містити таблиця Excel?
  2. Скільки аркушів за умовчанням містить робоча книга?
  3. За яким принципом виконується адресація комірок?
  4. За допомогою яких команд можна змінити колір комірки?
  5. За допомогою якої команди можна форматувати вміст комірок?

Питання І туру закінчились. Дехто вже відчув смак перемоги. А головне – до вас прийшов азарт. Рухаємося далі.

Завдання ІІ туру. СТАВКА – 2 БАЛИ.

  1. Виконати таблицю за зразком:

№ п/п

Прізвище

Нараховано

Податок

До видачі

1

Іванов

200

24

176

2

Петров

300

36

264

3

Сидоров

400

48

352

2.В комірку А1 набрано довжину першого катета трикутника. У комірку В1 – другого катета. В комірку С1 записати формулу для обчислення площі цього трикутника. Скопіювати формулу та обчислити площі трикутників з катетами 3 і 5; 7 і 10; 8 і 12; 5 і 11.

3.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки варення заготовив дачник відповідно у банках ємністю 3, 2, 1 та 1,5 літрів. Підрахувати, скільки всього було варення.

4.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки в гаманці монет вартістю 50, 25, 10, 5 і 1 копійка. Підрахувати загальну суму монет.

5.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки разів на день комівояжер має скористатися трамваєм, метро, маршрутним таксі, автобусом. Підрахувати його транспортні витрати.

6.У комірках стовпчика В записано, скільки протягом дня в учня буде уроків, великих і маленьких перерв. Підрахувати, скільки часу учень перебуватиме в ліцеї.

7.У 5 комірках першого стовпчика записані назви творів, а у відповідних комірках другого стовпчика – їхні ціни в «умовних одиницях». На другий аркуш в комірку А1 внести поточне значення курсу «у.о.» до гривні. На першому аркуші в третьому стовпчику обчислити ціни товарів у гривнях.

8.У 5 комірках першого рядка записані назви телевізорів і моніторів, а у відповідних комірках другого рядка – розміри їхніх трубок по діагоналі в дюймах. На другий аркуш в комірку В1 внести коефіцієнт переведення дюймів у сантиметри ( 1 дюйм = 2,54 см ). На першому аркуші в третьому рядку обчислити діагоналі екранів у сантиметрах.

От і з завданнями ІІ туру закінчено. Я сподіваюсь всі вже зрозуміли, що в нашому казіно можна заробити бали своїм розумом.

Завдання ІІІ туру складніші. Але я вам раджу ризикувати. Будьте впевнені у своїх силах.

Завдання ІІІ туру. СТАВКА – 3 БАЛИ.

  1. Площа круга обчислюється за формулою πr2. у комірці А1 записана площа круга. Обчислити і помістити в комірку В1 значення відповідного радіуса, а в С1 – діаметр цього круга.
  2. Заповнити стовпчик А значеннями кутів від 0 до 3600 із кроком 300 (для цього в другій комірці написати формулу, за якою вона буде на 300 більша за попередню, і розтягнути мишею на весь стовпчик). У стовпчику В обчислити і записати значення синусів відповідних кутів. Примітка: тригонометричні функції обчислюються тільки від кутів, заданих у радіанах (переведення градусів у радіани здійснюється функцією «РАДИАНЫ», яку і потрібно підставити як аргумент функції «SIN»).
  3. Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках.
  4. Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. Оформити результат у чотирьох окремих комірках. Обчислити середній бал по кожному діапазону оцінок.
  5. Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках. Визначити максимальну і мінімальну оцінку.
  6. Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках. Обчислити загальний середній бал.
  7. У стовпчику А набрано 10 прізвищ учнів класу. А у стовпчику в зріст цих учнів. Заповнити стовпчик «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» у залежності від зросту учня (значення середнього зросту обчислити окремо).
  8. У стовпчику А набрано 10 прізвищ учнів класу. А у стовпчику в зріст цих учнів. Заповнити стовпчик «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» у залежності від зросту учня (значення середнього зросту обчислити окремо).Обчислити максимальний і мінімальний зріст. Власникам цих значень замість рядків «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» вивести «Максимальний зріст» і «Мінімальний зріст».

От і все. Прийшов час отримати виграші. Я вітаю тих, хто відчув радість перемоги. А тим, кому сьогодні не посміхнулася фортуна, хочу побажати, щоб ви відчули азарт до навчання. Адже ви переконалися, що скориставшись своїми знаннями, можна досягти вершин.

Научись встречать беду не плача –

Горький миг – не зрелище для всех.

Знай: душа растет при неудачах,

И слабеет, если скор успіх.

Мудрость обретают в трудном споре,

Предначерчен труд нелегкий твой –

Синусоїдою радости и горе

Не вверх взмывающей кривой.

ГРУ ЗАКІНЧЕНО!

Урок-гра «Інтелектуальне казіно» на тему: «Використання формул і функцій при роботі з таблицями»

Опубликовано 24.06.2013 г.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Некоторые файлы (разработки уроков, сценарии, поурочные планы) и информация, находящиеся на данном сайте, были найдены в сети ИНТЕРНЕТ, как свободно распространяемые, присланы пользователями сайта или найдены в альтернативных источниках, также использованы собственные материалы. Автор сайта не претендует на авторство ВСЕХ материалов. Если Вы являетесь правообладателем сценария, разработки урока, классного часа или другой информации, и условия на которых она представлена на данном ресурсе, не соответствуют действительности, просьба немедленно сообщить с целью устранения правонарушения по адресу : . Карта сайта - www.uroki.net При использовании материалов сайта - размещение баннера и активной ссылки -ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!