Главная\Документы\Для учителя информатики При использовании материалов этого сайта - АКТИВНАЯ ССЫЛКА и размещение баннера -ОБЯЗАТЕЛЬНО!!!
Урок-гра «Інтелектуальне казіно» на тему: «Використання формул і функцій при роботі з таблицями»Підготувала розробку урока-гри: Шевчун Т.Є., підготувала заступник директора з НВР,ЗОШ ІІІІ ступеня №5 міста Ніжина,email: zosh5nizhyn@yandex.ru ТЕМА: Використання формул і функцій при роботі з таблицями.
МЕТА: - систематизувати знання учнів про використання формул і функцій;
- продовжувати формувати навички і вміння учнів використовувати формули і функції в ЕТ;
- розвивати пізнавальний інтерес, творче ставлення до навчання;
- виховувати культуру спілкування в колективі.
Обладнання: - комп’ютери;
- картки із завданнями;
- фішки для ставок.
ХІД ГРИ Ви дуже розумні, логічні, практичні? Комп’ютер для вас! Тут розумники звичні! Пограємо в ігри, про щось помудруємо. Не зволікайте! Не пошкодуєте!
Сьогодні я вас вітаю в «Інтелектуальному казіно». Наше казіно, це те місце, де кожний, хто розумний і сміливий, може заробити бали своїм власним розумом. Наша гра присвячена Електронним таблицям, а тому у грі вас чекають питання і завдання, пов’язані з цією темою. Давайте домовимось, що відповідає на питання або виконує завдання тільки той, хто зробить свою ставку. Відповідаєте правильно – ваші бали, неправильно – мінус бали. Отже, розпочинаємо гру. Завдання І туру нескладні, а значить сміливіше робіть свої ставки, ризикуйте та вигравайте! Питання І туру. СТАВКА – 1 БАЛ. - Які типи даних може містити таблиця Excel?
- Скільки аркушів за умовчанням містить робоча книга?
- За яким принципом виконується адресація комірок?
- За допомогою яких команд можна змінити колір комірки?
- За допомогою якої команди можна форматувати вміст комірок?
Питання І туру закінчились. Дехто вже відчув смак перемоги. А головне – до вас прийшов азарт. Рухаємося далі. Завдання ІІ туру. СТАВКА – 2 БАЛИ. - Виконати таблицю за зразком:
№ п/п | Прізвище | Нараховано | Податок | До видачі | 1 | Іванов | 200 | 24 | 176 | 2 | Петров | 300 | 36 | 264 | 3 | Сидоров | 400 | 48 | 352 |
2.В комірку А1 набрано довжину першого катета трикутника. У комірку В1 – другого катета. В комірку С1 записати формулу для обчислення площі цього трикутника. Скопіювати формулу та обчислити площі трикутників з катетами 3 і 5; 7 і 10; 8 і 12; 5 і 11. 3.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки варення заготовив дачник відповідно у банках ємністю 3, 2, 1 та 1,5 літрів. Підрахувати, скільки всього було варення. 4.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки в гаманці монет вартістю 50, 25, 10, 5 і 1 копійка. Підрахувати загальну суму монет. 5.У комірках А1, В1 і т.д. записано, скільки разів на день комівояжер має скористатися трамваєм, метро, маршрутним таксі, автобусом. Підрахувати його транспортні витрати. 6.У комірках стовпчика В записано, скільки протягом дня в учня буде уроків, великих і маленьких перерв. Підрахувати, скільки часу учень перебуватиме в ліцеї. 7.У 5 комірках першого стовпчика записані назви творів, а у відповідних комірках другого стовпчика – їхні ціни в «умовних одиницях». На другий аркуш в комірку А1 внести поточне значення курсу «у.о.» до гривні. На першому аркуші в третьому стовпчику обчислити ціни товарів у гривнях. 8.У 5 комірках першого рядка записані назви телевізорів і моніторів, а у відповідних комірках другого рядка – розміри їхніх трубок по діагоналі в дюймах. На другий аркуш в комірку В1 внести коефіцієнт переведення дюймів у сантиметри ( 1 дюйм = 2,54 см ). На першому аркуші в третьому рядку обчислити діагоналі екранів у сантиметрах. От і з завданнями ІІ туру закінчено. Я сподіваюсь всі вже зрозуміли, що в нашому казіно можна заробити бали своїм розумом. Завдання ІІІ туру складніші. Але я вам раджу ризикувати. Будьте впевнені у своїх силах. Завдання ІІІ туру. СТАВКА – 3 БАЛИ. - Площа круга обчислюється за формулою πr2. у комірці А1 записана площа круга. Обчислити і помістити в комірку В1 значення відповідного радіуса, а в С1 – діаметр цього круга.
- Заповнити стовпчик А значеннями кутів від 0 до 3600 із кроком 300 (для цього в другій комірці написати формулу, за якою вона буде на 300 більша за попередню, і розтягнути мишею на весь стовпчик). У стовпчику В обчислити і записати значення синусів відповідних кутів. Примітка: тригонометричні функції обчислюються тільки від кутів, заданих у радіанах (переведення градусів у радіани здійснюється функцією «РАДИАНЫ», яку і потрібно підставити як аргумент функції «SIN»).
- Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках.
- Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. Оформити результат у чотирьох окремих комірках. Обчислити середній бал по кожному діапазону оцінок.
- Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках. Визначити максимальну і мінімальну оцінку.
- Ввести в стовпчик оцінки з контрольної роботи. Підрахувати, скільки в ньому оцінок у діапазоні: від 1 до 3 балів, від 4 до 6 балів, від 7 до 9 , і скільки більше або дорівнює 10. оформити результат у чотирьох окремих комірках. Обчислити загальний середній бал.
- У стовпчику А набрано 10 прізвищ учнів класу. А у стовпчику в зріст цих учнів. Заповнити стовпчик «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» у залежності від зросту учня (значення середнього зросту обчислити окремо).
- У стовпчику А набрано 10 прізвищ учнів класу. А у стовпчику в зріст цих учнів. Заповнити стовпчик «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» у залежності від зросту учня (значення середнього зросту обчислити окремо).Обчислити максимальний і мінімальний зріст. Власникам цих значень замість рядків «Вище середнього зросту» та «Нижче середнього зросту» вивести «Максимальний зріст» і «Мінімальний зріст».
От і все. Прийшов час отримати виграші. Я вітаю тих, хто відчув радість перемоги. А тим, кому сьогодні не посміхнулася фортуна, хочу побажати, щоб ви відчули азарт до навчання. Адже ви переконалися, що скориставшись своїми знаннями, можна досягти вершин. Научись встречать беду не плача – Горький миг – не зрелище для всех. Знай: душа растет при неудачах, И слабеет, если скор успіх. Мудрость обретают в трудном споре, Предначерчен труд нелегкий твой – Синусоїдою радости и горе Не вверх взмывающей кривой. ГРУ ЗАКІНЧЕНО!
Урок-гра «Інтелектуальне казіно» на тему: «Використання формул і функцій при роботі з таблицями»Опубликовано 24.06.2013 г.
-
|