Головна\Документи\Для вчителя географії При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Температура земної поверхні та повітря. Її зміни з висотою, розподіл залежно від кута падіння променів. Теплові пояси."Урок разработала и прислала: Гурьева Ирина Валериевна, учитель географии общеобразовательной школы № 23 г. Краматорска Донецкой области
Урок № 35 Тема: Температура земної поверхні та повітря. Її зміни з висотою, розподіл залежно від кута падіння променів. Теплові пояси. Мета: формувати знання про температуру повітря, її зміну в часі і просторі, дати уявлення про причини, що обумовлюють ці зміни, формувати вміння будувати графік ходу температур, розраховувати амплітуду температур і середню температуру за певний час формувати знання про обертання Зелі навколо Сонця, дати уявлення про теплові пояси, розвивати математичні здібності, виховувати інтерес до обробки й аналізу даних. Обладнання: календар погоди, карта півкуль, кліматична карта., телурій. Хід уроку: 1. Організаційний момент. 2. Актуалізація опорних знань. Бліцопитування. - 1. Що таке атмосфера?
- 2. Склад атмосфери.
- 3. Будова атмосфери.
- 4. Значення атмосфери.
- 5. Особливості тропосфери.
- 6. Прилади спостереження за погодою.
- 7. Будова та застосування термометра.
Робота з картками «Географічне лото» 3. Мотивація навчальної діяльності. Із показниками температури ми всі знайомі з раннього дитинства. Саме від них залежить що ви одягнете, чи дозволять вам батьки купатися у річці, чи можна зліпити снігову бабу. Ви вже навчилися користуватися приладом для вимірювання температури та вести спостереження, знаєте у яких одиницях вона вимірюються. Тому на уроці ви будете в основному працювати самостійно, використовуючи знання, здобуті на уроках природознавства та математики. 4. Вивчення нового матеріалу. 1. Температура повітря – найважливіший показник погоди. Бесіда з коментарями. Температура повітря впливає на більшість процесів, що відбуваються в природі, на стан живих організмів. Активне життя багатьох рослин є можливим при температурі вище +10*С. для людей найбільш комфортною є температура +18*с - +24*С. Назвіть для чого використовують термометр, яку він має будову, як їм користуватися, як вірно установити термометр? 2. Зміни температури та чинники, що впливають на зміну температури. Повітря тропосфери нагрівається від земної поверхні та залежит від кута падіннясончних променів. , це спричиняє нерівномірне нагрівання земної поверхні сонячними промінями: найбільшу кількість сонячної радіації одержують екваторіальні райони, а у приполярних районах температура повітря дуже низька. Робота з малюнком підручника. На температуру впливають: - -географічна широта місцевості,
- -характер підстілаючої поверхні, альбедо,
- -хмарність,
- -циркуляція повітряних мас,
- -тривалість світлового дня.
Робота з кліматичною картою. Ізотерми – лінії, що з’єднують точки земної поверхні з однаковою температурою. 3. Добовий хід температур. Добовий хід температур фіксується на метеорологічних станціях кожні 3 години. Отримані данні дозволяють розрахувати середньодобову температуру. Географічний практикум.
Час | 0 | 3 | 6 | 9 | 12 | 15 | 18 | 21 | Тем-ра | -1 | -3 | -4 | 0 | +6 | +5 | +3 | +2 |
Завдання. Розрахувати середньодобову температуру та амплітуду коливань температури. Амплітуда – це сума мах та мін температур за певний час. Географічний практикум. За даними спостережень за погодою розрахувати середньомісячну температуру та амплітуду коливань температури за місяць. Дані про середньомісячні температури протягом року дозволяють розрахувати середню річну температуру. Багаторічні спостереження показують, що найхолодніша температура у січні, найтепліший місяць - липень 4. Теплові пояси. Земля обертається навколо Сонця. Вирушимо у подорож довжиною в рік і звернемо увагу на положення Сонця над екватором, тропіками і полярними колами. Робота з малюнком у підручнику та атласі. - 22 грудня – день зимового сонцестояння – найдовша ніч та найменший день у північній півкулі.
- 21 березня –день весняного рівнодення, день дорівнює ночі.
- 22 червня – день літнього сонцестояння , найдовший день на рік.
- 23 вересня – день осіннього рівнодення, день дорівнює ночі.
Робота з телурієм. Зміна дня та ночі, падіння сонячних променів. Робота з малюнком у підручнику або атласі «Теплові пояси» 5. Закріплення. Знайди помилку. Температура повітря в першу чергу залежить від кута падіння сонячних променів на земну поверхню. Тривалість світлового дня не впливає на температуру повітря. Графік добового ходу температур показує, що максимальних значень температура досягає опівдні, а мінімальних – опівночі. Температура повітря впливає на живі організми і процеси, що відбуваються у природі. Щоб розрахувати середню добову температуру, потрібно скласти всі її показники, зареєстровані протягом року, і поділити на кількість спостережень. Найтепліший місяць в Україні – червень, найхолодніший – січень. Географічний практикум Намалювати схему теплових поясів, на якій показати межі, температури.
6. Домашнє завдання.
Розробка уроку по географії в 6 класі по темі: "Температура земної поверхні та повітря. Її зміни з висотою, розподіл залежно від кута падіння променів. Теплові пояси."
Опубліковано 01.03.2009 р.
-
|