Головна\Документи\Для вчителя географії При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
Розробка уроку з географії на тему: "Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди"Розробка уроку з географії підготувала: Морозова Ірина Георгіївна, учитель географії, Шахтарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Шахтарської міської ради,email:mamaev-morozov@mail.ru Розділ ІІ. Материки
Тема 4. Антарктида (3 год.) Урок № 1 Тема уроку: Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди. Мета: - ознайомитися з поняттям «Антарктида», створити умови для формування в учнів знань про своєрідність фізико-географічного положення материка ; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди та видатних дослідників і мандрівників, що внесли вклад до вивчення Антарктиди;
- розвивати аналітико-синтетичні здібності, уміння слухати, узагальнювати, формулювати питання, висновки, працювати з текстом підручника, картами атласу і коротко формулювати отримані відомості для запису в таблицю («згортати інформацію»), працювати в заданому темпі;
- виховувати відчуття прекрасного через сприйняття краси природних ландшафтів Антарктиди, здійснювати патріотичне виховання, формувати інтерес до предмету.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: презентація Microsoft Power Point , портрети дослідників, підручник, атлас, настінна карта. ЗМІСТ УРОКУ І. Організаційний момент Привітання учнів. Перевірка робочого місця. ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності. -Прийом «Викликаю асоціацію». Висловити ті асоціації, які виникли в учнів при слові «Антарктида» ІІІ. Актуалізація опорних знань. -Бліцопитування. - Що вам відомо про відкриття Антарктиди?
- Чому Антарктида була відкрита пізніше за інші материки?
- Які океани омивають береги Антарктиди?
- Які материки розташовані найближче до Антарктиди?
- Яке місце серед інших материків посідає Антарктида за площею?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Сьогодні ми з вами починаємо вивчати останній з південних материків – Антарктику. Головної особливістю якої є її розташування в полярних колах. Майже весь континент розташований в середині Південного полярного кола. Лише півострів Антарктичний видається на кілька градусів на північ. Антарктиду омивають води трьох океанів, які врізаючись у береги материка, утворюють моря. -Прийом «Домашня заготовка» Учні розповідають, використовуючи додатковий матеріал про географічне положення Антарктиди (випереджувальне домашнє завдання). -Підсумок вчителя. На краю нашої планети лежить, як спляча принцеса, земля, закута в блакитне. Зловісна і прекрасна, вона лежить в своїй морозній дрімоті, в складках мантії снігу, що світиться аметистами і смарагдами льодів. Вона спить в крижаних переливах гало Луни і Сонця, і її горизонти забарвлені рожевими, блакитними, золотими і зеленими тонами пастелі . Така Антарктида – материк, за площею майже рівний Південній Америці, внутрішні області якого нам відомі фактично менше, ніж освітлена сторона Луни. Закріплення фізико-географічного положення материка: - Порівняйте два поняття – Арктика та Антарктика.
- За планом дайте коротеньку характеристику материка.
- Знайти відстань від Антарктиди до інших материків, - до якого материка Антарктида розташована найближче?
- Користуючись картою атласу визначте які острови, півострови, моря та гори знаходяться в Антарктиді?
Вчитель. Антарктида – це загадкова Південна Земля, яка була відкрита людьми пізніше за всі материки. І великий вклад до цього відкриття належить Федору Федоровичу Беллінсгаузену і Михайлу Петровичу Лазареву. Але не лише ці люди допомогли людству познайомиться з особливостями цього дивного снігового куполу на вершині Землі. -Прийом «Прес-конференція» Учні розповідають про науковців – дослідників Антарктиди . Вчитель. Антарктида зберігає в собі дуже багато загадок. Знайти відповіді на яких прагнуть сучасні дослідники. У 1994 році Україна стала членом Міжнародного комітету антарктичних досліджень. 7 лютого 1996 року у власність України була передана науково-дослідницька станція «Фарадей», яка зараз має назву «Академік Вернадський» . V. Закріплення нового матеріалу. - Практична робота. Нанесення на контурну карту назви географічних об’єктів. VI. Підсумок уроку. - Антарктида майже повністю розташована в межах південного полярного кола. Від інших материків вона відділена величезними океанічними просторами.
- Антарктида пізніше за інші материки стала відома людству, хоча припущення щодо її існування висловлювалися вже середні віки.
- Антарктида була відкрита в 1820 році російської експедицією під керівництвом Т.Беллінсгаузена і М.Лазарева.
- Південний полюс був підкорений 14 грудня 1911 гору норвежцем Р.Амудсеном.
- Антарктида – материк міжнародного співробітництва. Від 1996 року в Антарктиді працює українська науково-дослідна станція «Академік Вернадський.
VІІ. Домашнє завдання. - Опрацювати параграф 34 підручника.
- Заповнити таблицю «Дослідники Антарктиди»
- Підготувати додатковий матеріал до теми «Органічний світ Антарктиди».
Список використаних джерел - Довгань Г.Д. Географія материків та океанів. 7 клас. Наочний довідник. - Х.: Веста, 2006.
- Корнєєв В.П., Корнєєв О.В.Видатні мандрівники, мореплавці та дослідники. Х.: Основа, 2005.
- По материкам и странам. Книга для чтения по географии материков.(Сост. Смирнова Н.П., Шибанова А.А. - Москва, "Просвещение", 1981.
- Н.І.Павлюк Н.І.,Стадник О.Г., Андрєєва В.М. Календарне планування. Географія 6-10 класи. - Х.: Вид. група "Основа", 2011. - 88 с.
Конспект уроку з географії на тему: "Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди"
Опубліковано 01.03.2014 р.
-
|