www.uroki.net - сценарії шкільних свят, поурочні, тематичні, календарні плани, розробки відкритих уроків, класних годин, конспекти, лекції для вчителів інформатики, фізики, біології, географії, для директора та завуча школи, для психолога, класного керівника, музика, пісні, караоке для проведення Випускного вечору, Останнього, Першого дзвінку, 1 Вересня, Нового року.

Головна\Документи\Для вчителя географії

При використанні матеріалів цього сайту - АКТИВНЕ ГІПЕРПОСИЛАННЯ та розміщення банеру -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!

Розробка уроку з географії на тему: "Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди"

Розробка уроку з географії підготувала: Морозова Ірина Георгіївна, учитель географії,
Шахтарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Шахтарської міської ради,
email:mamaev-morozov@mail.ru

Розділ ІІ. Материки

Тема 4. Антарктида (3 год.)

Урок № 1

Тема уроку: Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди.

Мета:

  • ознайомитися з поняттям «Антарктида», створити умови для формування в учнів знань про своєрідність фізико-географічного положення материка ; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди та видатних дослідників і мандрівників, що внесли вклад до вивчення Антарктиди;
  • розвивати аналітико-синтетичні здібності, уміння слухати, узагальнювати, формулювати питання, висновки, працювати з текстом підручника, картами атласу і коротко формулювати отримані відомості для запису в таблицю («згортати інформацію»), працювати в заданому темпі;
  • виховувати відчуття прекрасного через сприйняття краси природних ландшафтів Антарктиди, здійснювати патріотичне виховання, формувати інтерес до предмету.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: презентація Microsoft Power Point , портрети дослідників, підручник, атлас, настінна карта.

ЗМІСТ УРОКУ

І. Організаційний момент

Привітання учнів. Перевірка робочого місця.

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

-Прийом «Викликаю асоціацію». Висловити ті асоціації, які виникли в учнів при слові «Антарктида»

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

-Бліцопитування.

  1. Що вам відомо про відкриття Антарктиди?
  2. Чому Антарктида була відкрита пізніше за інші материки?
  3. Які океани омивають береги Антарктиди?
  4. Які материки розташовані найближче до Антарктиди?
  5. Яке місце серед інших материків посідає Антарктида за площею?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні ми з вами починаємо вивчати останній з південних материків – Антарктику. Головної особливістю якої є її розташування в полярних колах. Майже весь континент розташований в середині Південного полярного кола. Лише півострів Антарктичний видається на кілька градусів на північ. Антарктиду омивають води трьох океанів, які врізаючись у береги материка, утворюють моря.

-Прийом «Домашня заготовка»

Учні розповідають, використовуючи додатковий матеріал про географічне положення Антарктиди (випереджувальне домашнє завдання).

-Підсумок вчителя. На краю нашої планети лежить, як спляча принцеса, земля, закута в блакитне. Зловісна і прекрасна, вона лежить в своїй морозній дрімоті, в складках мантії снігу, що світиться аметистами і смарагдами льодів. Вона спить в крижаних переливах гало Луни і Сонця, і її горизонти забарвлені рожевими, блакитними, золотими і зеленими тонами пастелі . Така Антарктида – материк, за площею майже рівний Південній Америці, внутрішні області якого нам відомі фактично менше, ніж освітлена сторона Луни.

Закріплення фізико-географічного положення материка:

  • Порівняйте два поняття – Арктика та Антарктика.
  • За планом дайте коротеньку характеристику материка.
  • Знайти відстань від Антарктиди до інших материків, - до якого материка Антарктида розташована найближче?
  • Користуючись картою атласу визначте які острови, півострови, моря та гори знаходяться в Антарктиді?

Вчитель. Антарктида – це загадкова Південна Земля, яка була відкрита людьми пізніше за всі материки. І великий вклад до цього відкриття належить Федору Федоровичу Беллінсгаузену і Михайлу Петровичу Лазареву. Але не лише ці люди допомогли людству познайомиться з особливостями цього дивного снігового куполу на вершині Землі.

-Прийом «Прес-конференція»

Учні розповідають про науковців – дослідників Антарктиди .

Вчитель. Антарктида зберігає в собі дуже багато загадок. Знайти відповіді на яких прагнуть сучасні дослідники. У 1994 році Україна стала членом Міжнародного комітету антарктичних досліджень. 7 лютого 1996 року у власність України була передана науково-дослідницька станція «Фарадей», яка зараз має назву «Академік Вернадський» .

V. Закріплення нового матеріалу.

- Практична робота. Нанесення на контурну карту назви географічних об’єктів.

VI. Підсумок уроку.

  • Антарктида майже повністю розташована в межах південного полярного кола. Від інших материків вона відділена величезними океанічними просторами.
  • Антарктида пізніше за інші материки стала відома людству, хоча припущення щодо її існування висловлювалися вже середні віки.
  • Антарктида була відкрита в 1820 році російської експедицією під керівництвом Т.Беллінсгаузена і М.Лазарева.
  • Південний полюс був підкорений 14 грудня 1911 гору норвежцем Р.Амудсеном.
  • Антарктида – материк міжнародного співробітництва. Від 1996 року в Антарктиді працює українська науково-дослідна станція «Академік Вернадський.

VІІ. Домашнє завдання.

  • Опрацювати параграф 34 підручника.
  • Заповнити таблицю «Дослідники Антарктиди»
  • Підготувати додатковий матеріал до теми «Органічний світ Антарктиди».

Список використаних джерел

  1. Довгань Г.Д. Географія материків та океанів. 7 клас. Наочний довідник. - Х.: Веста, 2006.
  2. Корнєєв В.П., Корнєєв О.В.Видатні мандрівники, мореплавці та дослідники. Х.: Основа, 2005.
  3. По материкам и странам. Книга для чтения по географии материков.(Сост. Смирнова Н.П., Шибанова А.А. - Москва, "Просвещение", 1981.
  4. Н.І.Павлюк Н.І.,Стадник О.Г., Андрєєва В.М. Календарне планування. Географія 6-10 класи. - Х.: Вид. група "Основа", 2011. - 88 с.

Конспект уроку з географії на тему: "Географічне положення та історія відкриття й дослідження Антарктиди"

Опубліковано 01.03.2014 р.

Top.Mail.Ru Rambler's Top100
Деякі файли (розробки уроків, сценарії, поурочні плани) та інформація, які знаходяться на цьому сайті, були знайдені в мережі Інтернет, як вільно росповсюджуємі, надіслані користувачами сайту або знайдені у альтернативних джерелах, також використані власні матеріали. Автор сайту не претендує на авторство всіх матеріалів. Якщо Ви є правовласником сценарію, розробки урока, класної години або іншої інформації і спосіб розміщення її не відповідає дійсності, прохання негайно повідомити, з метою усунення правопорушення на адресу: Контактна адреса для зв'язку з автором сайту. Карта сайта - www.uroki.net При використанні матеріалів сайту - розміщення банеру та активного гіперпосилання -ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!